HASAN SEVEN (HASAN USTA)  

1958 yılında Gümüşhane ilinin Kelkit İlçesi’nin eski adıyla İşgah yeni adıyla Özenköy’de on kişilik ailenin en büyük erkek çocuğu olarak dünyaya gelir. Onüç yaşında iken Erzincan’a gelen Hasan Usta çeşitli lokantalarda çıraklık yapar. Daha sonra Vatani görevini yerine getiren Hasan Usta, ardından 1979 yılında Erzincan’ın o yıllarda en uğrak yerlerinin yer aldığı 13 Şubat Caddesinde Evin Lokantası adıyla ilk işletmesini açar.
    Hasan Usta’nın nefis yaprak döneri gün geçtikçe ünlenmiş ve Erzincan’ın sembolü haline gelmiştir. 2002 yılında Sultan Melik Caddesi üzerinde halen hizmet verdiği işletmeyi açan Hasan Usta, artık daha geniş ve ferah bir ortamda misafirlerini konuk etmeye başlamıştır. 
   Yıllar geçtikçe Evin Döner kalite ve hizmet anlayışını geliştirerek markalaşma yolunda büyük bir atılım yapmış ve hizmet verdiği şehirde bu sektörün öncüsü olmuştur.
   Erzincan’da döner denince akla gelen tek firma olma ünvanını taşıyan Evin Döner şehir dışında da ün kazanmış ve online satış sistemiyle Türkiye’nin her yerine dönerini göndermeye başlamıştır.